CMF5522R100FHEB
Mfr.Part #
CMF5522R100FHEB
Description
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Series :
CMF
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Diameter :
2.29mm
Max Operating Temperature :
175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
250V
Factory Lead Time :
29 Weeks
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
6.096mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Radiation Hardening :
No
Resistance :
22.1Ohms
Datasheets
CMF5522R100FHEB
Vishay / Dale CMF5522R100FHEB
Through Hole 22.1Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,