CMF5522R100DHRE
Mfr.Part #
CMF5522R100DHRE
Description
RES 22.1 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
22.1Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
7.0612mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Datasheets
CMF5522R100DHRE
Vishay / Dale CMF5522R100DHRE
22.1Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,