CMF5522R100DHEB
Mfr.Part #
CMF5522R100DHEB
Description
RES 22.1 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
22.1Ohms
Width :
2.29mm
Series :
CMF
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Contact Plating :
Tin
Length :
6.096mm
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF5522R100DHEB
Vishay / Dale CMF5522R100DHEB
Through Hole 22.1Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,