CMF5522R100DHEA
Mfr.Part #
CMF5522R100DHEA
Description
RES 22.1 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
29 Weeks
Width :
2.29mm
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Diameter :
2.29mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
7.0612mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Max Operating Temperature :
175°C
Resistance :
22.1Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Mount :
Through Hole
Datasheets
CMF5522R100DHEA
Vishay / Dale CMF5522R100DHEA
Through Hole 22.1Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,