CMF5522R000JNRE
Mfr.Part #
CMF5522R000JNRE
Description
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL
Resistance :
22Ohms
Max Operating Temperature :
175°C
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
Length :
6.096mm
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
CMF5522R000JNRE
Vishay / Dale CMF5522R000JNRE
22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,