CMF5522R000JNEA
Mfr.Part #
CMF5522R000JNEA
Description
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
22Ohms
Package / Case :
Axial
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Width :
2.29mm
Length :
6.096mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CMF5522R000JNEA
Vishay / Dale CMF5522R000JNEA
22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,