CMF5522R000JKRE39
Mfr.Part #
CMF5522R000JKRE39
Description
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Published :
Resistance :
22Ohms
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
6.096mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
CMF5522R000JKRE39
Vishay / Dale CMF5522R000JKRE39
22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,