CMF5522R000JKR6
Mfr.Part #
CMF5522R000JKR6
Description
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
6.096mm
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
29 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Width :
2.29mm
Resistance :
22Ohms
Tolerance :
±5%
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Metal Film
Published :
Datasheets
CMF5522R000JKR6
Vishay / Dale CMF5522R000JKR6
Through Hole 22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,