CMF5522R000JKEA39
Mfr.Part #
CMF5522R000JKEA39
Description
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL
CMF
Published :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Resistance :
22Ohms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
7.0612mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Datasheets
CMF5522R000JKEA39
Vishay / Dale CMF5522R000JKEA39
22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,