CMF5522R000JKEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5522R000JKEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Width :
2.29mm
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
175°C
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
500mW
Series :
CMF
Supplier Device Package :
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
6.096mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
22Ohms
Datasheets
CMF5522R000JKEA
Vishay / Dale CMF5522R000JKEA
22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,