CMF5522R000FKRE70
Mfr.Part #
CMF5522R000FKRE70
Description
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Surface Mount :
No
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packing Method :
TR
Resistance :
22Ohm
Max Power Dissipation :
500mW
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e0
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
Wire
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
CMF5522R000FKRE70
Vishay / Dale CMF5522R000FKRE70
FIXED RESISTOR, 22Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,