CMF5522R000FKRE39
Mfr.Part #
CMF5522R000FKRE39
Description
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL
Resistance :
22Ohms
Factory Lead Time :
21 Weeks
Width :
2.29mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
7.0612mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CMF5522R000FKRE39
Vishay / Dale CMF5522R000FKRE39
22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,