CMF5522R000FKRE
Mfr.Part #
CMF5522R000FKRE
Description
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL
Factory Lead Time :
29 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
500mW
Pbfree Code :
No
Packing Method :
TR
Resistance :
22Ohm
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e0
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
Wire
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Surface Mount :
No
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Datasheets
CMF5522R000FKRE
Vishay / Dale CMF5522R000FKRE
FIXED RESISTOR, 22Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,