CMF5522R000FKR670
Mfr.Part #
CMF5522R000FKR670
Description
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Length :
6.096mm
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Published :
Resistance :
22Ohms
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMF5522R000FKR670
Vishay / Dale CMF5522R000FKR670
22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,