CMF5522R000FKR639
Mfr.Part #
CMF5522R000FKR639
Description
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
7.0612mm
Resistance :
22Ohms
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF5522R000FKR639
Vishay / Dale CMF5522R000FKR639
22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,