CMF5522R000FKR6
Mfr.Part #
CMF5522R000FKR6
Description
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL
Stock
5
In Stock :
5
Length :
6.096mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Termination :
Axial
Weight :
280.00824mg
Published :
2013
Resistance :
22Ohms
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power Rating :
500mW
Max Power Dissipation :
500mW
Diameter :
2.29mm
Datasheets
CMF5522R000FKR6
Vishay / Dale CMF5522R000FKR6
22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,