CMF5522R000FKEK
Mfr.Part #
CMF5522R000FKEK
Description
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Tin
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Resistance :
22Ohms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Published :
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Series :
CMF
Diameter :
2.29mm
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
6.096mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Radiation Hardening :
No
Datasheets
CMF5522R000FKEK
Vishay / Dale CMF5522R000FKEK
Through Hole 22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,