CMF5522R000FKEB70
Mfr.Part #
CMF5522R000FKEB70
Description
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
6.096mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Operating Temperature :
175°C
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
22Ohms
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMF5522R000FKEB70
Vishay / Dale CMF5522R000FKEB70
22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,