CMF5522R000FKEB39
Mfr.Part #
CMF5522R000FKEB39
Description
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
7.0612mm
Resistance :
22Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Datasheets
CMF5522R000FKEB39
Vishay / Dale CMF5522R000FKEB39
22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,