CMF5522R000FKEA70
Mfr.Part #
CMF5522R000FKEA70
Description
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL
Length :
7.0612mm
Width :
2.29mm
Resistance :
22Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Supplier Device Package :
Datasheets
CMF5522R000FKEA70
Vishay / Dale CMF5522R000FKEA70
22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,