CMF5522R000FKEA
Mfr.Part #
CMF5522R000FKEA
Description
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Diameter :
2.29mm
Resistance :
22Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
7.0612mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Width :
2.29mm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Datasheets
CMF5522R000FKEA
Vishay / Dale CMF5522R000FKEA
Through Hole 22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,