CMF5522R000FKBF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5522R000FKBF
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
22Ohms
Factory Lead Time :
29 Weeks
Supplier Device Package :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
7.0612mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
2.29mm
Series :
CMF
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Published :
Datasheets
CMF5522R000FKBF
Vishay / Dale CMF5522R000FKBF
22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,