CMF5522R000FHEK
Mfr.Part #
CMF5522R000FHEK
Description
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL
CMF
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Metal Film
Diameter :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Width :
2.29mm
Max Operating Temperature :
175°C
Radiation Hardening :
No
Length :
6.096mm
Mount :
Through Hole
Resistance :
22Ohms
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CMF5522R000FHEK
Vishay / Dale CMF5522R000FHEK
Through Hole 22Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,