CMF5522M100FKRE
Mfr.Part #
CMF5522M100FKRE
Description
RES 22.1M OHM 1/2W 1% AXIAL
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
22.1mOhms
Factory Lead Time :
32 Weeks
Length :
7.0612mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
CMF5522M100FKRE
Vishay / Dale CMF5522M100FKRE
22.1MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,