CMF5522M100FKR6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5522M100FKR6
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22.1M OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
32 Weeks
Length :
7.0612mm
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Composition :
Metal Film
Supplier Device Package :
Axial
Tolerance :
±1%
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Max Operating Temperature :
175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
2.29mm
Package / Case :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Series :
CMF
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Resistance :
22.1mOhms
Datasheets
CMF5522M100FKR6
Vishay / Dale CMF5522M100FKR6
Through Hole 22.1MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,