CMF5522M100FKEA
Mfr.Part #
CMF5522M100FKEA
Description
RES 22.1M OHM 1/2W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Operating Temperature :
175°C
Resistance :
22.1mOhms
Package / Case :
Axial
Published :
Mount :
Through Hole
Length :
7.0612mm
Max Power Dissipation :
500mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
32 Weeks
Width :
2.29mm
2
Diameter :
2.29mm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF5522M100FKEA
Vishay / Dale CMF5522M100FKEA
Through Hole 22.1MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,