CMF5522M000JNRE
Mfr.Part #
CMF5522M000JNRE
Description
RES 22M OHM 1/2W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±5%
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
22MOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
7.0612mm
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
32 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
CMF5522M000JNRE
Vishay / Dale CMF5522M000JNRE
22MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,