CMF5522M000JNR6
Mfr.Part #
CMF5522M000JNR6
Description
RES 22M OHM 1/2W 5% AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Number of Terminations :
2
Published :
Factory Lead Time :
32 Weeks
Length :
7.0612mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Supplier Device Package :
Resistance :
22MOhms
Datasheets
CMF5522M000JNR6
Vishay / Dale CMF5522M000JNR6
22MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,