CMF5522M000JNBF
Mfr.Part #
CMF5522M000JNBF
Description
RES 22M OHM 1/2W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Voltage - Rated :
250V
Resistance :
22MOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
32 Weeks
Diameter :
2.29mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
500mW
Length :
6.096mm
Packaging :
Bulk
Weight :
200.005886mg
Voltage - Rated DC :
250V
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Termination :
Lead Diameter :
640 μm
Width :
2.29mm
REACH SVHC :
Unknown
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
CMF5522M000JNBF
Vishay / Dale CMF5522M000JNBF
22MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,