CMF5522M000JKRE
Mfr.Part #
CMF5522M000JKRE
Description
RES 22M OHM 1/2W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
7.0612mm
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
22MOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
CMF5522M000JKRE
Vishay / Dale CMF5522M000JKRE
22MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,