CMF5522M000JKR6
Mfr.Part #
CMF5522M000JKR6
Description
RES 22M OHM 1/2W 5% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
Tubular
Resistance :
22mOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e0
Package / Case :
Axial
Packing Method :
TR, 8 INCH
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Lead Free :
Lead Free
Pbfree Code :
No
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Series :
CMF
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
2
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Metal Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
Wire
Surface Mount :
No
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Max Power Dissipation :
500mW
Lead Diameter :
0.64 mm
Datasheets
CMF5522M000JKR6
Vishay / Dale CMF5522M000JKR6
FIXED RESISTOR, 22MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,