CMF5522M000JKEB
Mfr.Part #
CMF5522M000JKEB
Description
RES 22M OHM 1/2W 5% AXIAL
Metal Film
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Factory Lead Time :
32 Weeks
Construction :
Tubular
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
Axial
Surface Mount :
No
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
22mOhm
Terminal Shape :
Wire
Lead Diameter :
0.64 mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
CMF5522M000JKEB
Vishay / Dale CMF5522M000JKEB
FIXED RESISTOR, 22MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,