CMF5522M000GKR6
Mfr.Part #
CMF5522M000GKR6
Description
RES 22M OHM 1/2W 2% AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
22MOhms
Width :
2.29mm
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
7.0612mm
Datasheets
CMF5522M000GKR6
Vishay / Dale CMF5522M000GKR6
22MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,