CMF5522M000GKEB
Mfr.Part #
CMF5522M000GKEB
Description
RES 22M OHM 1/2W 2% AXIAL
Width :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
7.0612mm
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
22MOhms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±2%
Datasheets
CMF5522M000GKEB
Vishay / Dale CMF5522M000GKEB
22MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,