CMF5522M000FKRE
Mfr.Part #
CMF5522M000FKRE
Description
RES 22M OHM 1/2W 1% AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
22MOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Published :
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
7.0612mm
Datasheets
CMF5522M000FKRE
Vishay / Dale CMF5522M000FKRE
22MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,