CMF5522M000FKR6
Mfr.Part #
CMF5522M000FKR6
Description
RES 22M OHM 1/2W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
500mW
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.0612mm
Radiation Hardening :
No
Resistance :
22MOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±1%
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.29mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Diameter :
2.29mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
CMF5522M000FKR6
Vishay / Dale CMF5522M000FKR6
Through Hole 22MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,