CMF5522M000FKEK
Mfr.Part #
CMF5522M000FKEK
Description
RES 22M OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Voltage - Rated DC :
250V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Tolerance :
±1%
REACH SVHC :
Unknown
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
22MOhms
Length :
7.0612mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Power Rating :
500mW
Datasheets
CMF5522M000FKEK
Vishay / Dale CMF5522M000FKEK
22MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,