CMF5522M000FKEA
Mfr.Part #
CMF5522M000FKEA
Description
RES 22M OHM 1/2W 1% AXIAL
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Lead Free
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±1%
Resistance :
22mOhm
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Factory Lead Time :
32 Weeks
Terminal Shape :
Wire
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~175°C
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
No
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
CMF5522M000FKEA
Vishay / Dale CMF5522M000FKEA
FIXED RESISTOR, 22MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,