CMF5522M000FKBF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5522M000FKBF
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22M OHM 1/2W 1% AXIAL
Stock
724
In Stock :
724
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Termination :
Factory Lead Time :
32 Weeks
Series :
CMF
REACH SVHC :
Unknown
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
175°C
Diameter :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
250V
Length :
7.0612mm
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Diameter :
640 μm
Composition :
Metal Film
Resistance :
22MOhms
Published :
2013
Number of Terminations :
2
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Weight :
280.00824mg
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
250V
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CMF5522M000FKBF
Vishay / Dale CMF5522M000FKBF
22MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,