CMF5522K900BHR6
Mfr.Part #
CMF5522K900BHR6
Description
RES 22.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
22.9kOhms
Length :
7.0612mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
CMF5522K900BHR6
Vishay / Dale CMF5522K900BHR6
22.9kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,