CMF5522K900BHEB
Mfr.Part #
CMF5522K900BHEB
Description
RES 22.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Resistance :
22.9kOhm
Max Power Dissipation :
500mW
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Contact Plating :
Tin
Construction :
Tubular
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
Wire
Diameter :
2.29mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CMF5522K900BHEB
Vishay / Dale CMF5522K900BHEB
Through Hole FIXED RESISTOR, 22.9kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,