CMF5522K900BHEA
Mfr.Part #
CMF5522K900BHEA
Description
RES 22.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
2
Width :
2.29mm
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
22.9kOhms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
34 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Series :
CMF
Length :
7.0612mm
Datasheets
CMF5522K900BHEA
Vishay / Dale CMF5522K900BHEA
Through Hole 22.9kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,