CMF5522K900BERE70
Mfr.Part #
CMF5522K900BERE70
Description
RES 22.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Pbfree Code :
No
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
JESD-609 Code :
e0
Reach Compliance Code :
not_compliant
Published :
Resistance :
22.9kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
Wire
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Packing Method :
TR
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
2
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Lead Diameter :
0.64 mm
Axial
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Surface Mount :
No
Construction :
Tubular
Datasheets
CMF5522K900BERE70
Vishay / Dale CMF5522K900BERE70
FIXED RESISTOR, 22.9kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,