CMF5522K900BEEA70
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5522K900BEEA70
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Series :
CMF
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packing Method :
TR
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
500mW
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Construction :
Tubular
Pbfree Code :
yes
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Resistance :
22.9kOhm
Lead Diameter :
0.64 mm
Package / Case :
Axial
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Surface Mount :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Metal Film
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CMF5522K900BEEA70
Vishay / Dale CMF5522K900BEEA70
FIXED RESISTOR, 22.9kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,