CMF5522K600JKBF
Mfr.Part #
CMF5522K600JKBF
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 5% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Metal Film
Supplier Device Package :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
22.6kOhms
Max Operating Temperature :
175°C
Published :
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Length :
6.096mm
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Max Power Dissipation :
500mW
Series :
CMF
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CMF5522K600JKBF
Vishay / Dale CMF5522K600JKBF
22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,