CMF5522K600FHEA
Mfr.Part #
CMF5522K600FHEA
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter :
2.29mm
Composition :
Metal Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Resistance :
22.6kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Axial
Max Operating Temperature :
175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Length :
7.0612mm
CMF
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
CMF5522K600FHEA
Vishay / Dale CMF5522K600FHEA
Through Hole 22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,