CMF5522K600DHRE
Mfr.Part #
CMF5522K600DHRE
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
7.0612mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
22.6kOhms
Factory Lead Time :
29 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Package / Case :
Published :
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF5522K600DHRE
Vishay / Dale CMF5522K600DHRE
22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,