CMF5522K600BHRE
Mfr.Part #
CMF5522K600BHRE
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
2
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
22.6kOhms
CMF
Length :
7.0612mm
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF5522K600BHRE
Vishay / Dale CMF5522K600BHRE
22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,