CMF5522K600BHR6
Mfr.Part #
CMF5522K600BHR6
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Axial
Length :
7.0612mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
34 Weeks
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
22.6kOhms
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Series :
CMF
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMF5522K600BHR6
Vishay / Dale CMF5522K600BHR6
22.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,