CMF5522K600BERE70
Mfr.Part #
CMF5522K600BERE70
Description
RES 22.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Lead Diameter :
0.64 mm
Construction :
Tubular
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e0
Reach Compliance Code :
not_compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Surface Mount :
No
Factory Lead Time :
34 Weeks
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Pbfree Code :
No
Resistance :
22.6kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
CMF5522K600BERE70
Vishay / Dale CMF5522K600BERE70
FIXED RESISTOR, 22.6kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,